רופאים מומחים

צור קשר כללי

מלאו פרטים או צרו קשר
שלח

 
הדפס  

דלקת מבוא העריה-דר' שרגא וקסלר - גניקולוג
אחד המצבים היותר מתסכלים נשים, בני זוגם ורופאי נשים הוא דלקת מבוא העריה - וסטיבו...

 

קביעת מין הילוד- דר' שרגא וקסלר גניקולוג
כיום קיימות שלש שיטות לבחירת ולקביעת מין הילוד: הגישה הטבעית שיטת אריקסון ה...

 

איזה מין הריון-דר' ירון בוקר - גניקולוג ,סקסולוג
אחת התקופות היפות והמיסתוריות בחיי האשה ובעצם בחיי כל זוג, היא תקופת ההריון. ...

 

בריאות הפה וההריון- דר' גיא וולפין- רופא שיניים
בהריון קיים חשש לריבוי דלקות החניכיים ובעיות השיניים, מצב שעלול לגרום לזיהום ולפ...

 

 
 

נשירת שיער אצל נשים-

פרופ' משה שטרנפלד מומחה לרפואה פנימית ולרפואה סינית

 

 

אם ברצונכם לקבל מאמרים בנושאי רפואה ובריאות לתא האישי שלכם

נא שלחו שם וכתובת דואר אלקטרוני וציינו כי ברצונכם לקבל מאמרים

למייל

WOLK@ZAHAV.NET.IL


מצ"ב עובדות על נשירת שיער אצל נשים מאת פרופ' משה שטרנפלד, מומחה ברפואה פנימית ורפואה סינית. פרופ' שטרנפלד עוסק בטיפול בהפחתת נשירת השיער וחידוש הצמיחה בשיטה המשלבת טיפול במכשיר ביו-תהודה, לייזר וטיפול באוזון.


1. בכל רגע נתון כ-90% מ
שיער הראש נמצא בצמיחה ואילו כ-10% מהשערות נמצאות במצב מנוחה. לאחר כ-2-3 חודשי מנוחה השיער נושר ושיער חדש מתחיל לצמוח במקומו. כל שערה צומחת בקצב של סנטימטר לחודש ומשך הצמיחה הוא 2-6 שנים. לכן, נשירת שיער בהיקף מסוים היא טבעית, כחלק ממחזור החיים.

2. מספר גורמים יכולים לגרום לנשירת
שיער מוגברת. לדוגמא, כ- 3-4 חודשים לאחר מחלה או ניתוח גדול ניתן לראות לפתע נשירת שיער ניכרת. נשירה זו מיוחסת לסטרס של המחלה והיא זמנית. נשירת שיער תתחולל בחלק מהמחלות הכלליות – לופוס או סוכרת. מאחר ונשירת השיער יכולה להיות סימן מוקדם של מחלה, חשוב לאבחן את המחלות מוקדם ככל האפשר ולטפל בהן.

3. בעיות הורמונליות עלולות אף הן לגרום לנשירת
שיער. באם בלוטת התריס פועלת יתר על המידה או בתת-פעילות השיער ינשור. ההתמודדות בנשירה זו היא באמצעות טיפול בבלוטת התריס. נשירת שיער יכולה להתפתח באם הורמוני המין הנקביים הידועים בשם ואסטרוגן, יוצאים משיווי משקל. החזרת שיווי המשקל של ההורמונים תעצור את נשירת השיער.

4. הרבה נשים חוות נשירת
שיער כשלושה חודשים לאחר לידה. נשירת שיער זו קשורה לשינויים הורמונליים. במהלך ההריון, רמה גבוהה של הורמונים אחדים גורמים לגוף לשמר שיער אשר באופן רגיל היה נושר. כאשר רמת ההורמונים שבה למצב טרום הריון, השיער נושר והמחזוריות הנורמלית של צמיחה ונשירה חוזרת שנית.

5. ישנן
תרופות אחדות אשר עלולות לגרום לנשירת שיער. נשירה זו מתמעטת עם הפסקת נטילת אותן תרופות. התרופות השכיחות הגורמות לנשירה כללית: נוגדי קרישה, תרופות למחלת גאוט, תרופות כיניות הניתנות במחלות ממאירות, ויטמין א' במינון גבוה, גלולות למניעת הריון ותרופות כנגד דכאון.

6. ישנם כמה
זיהומים היכולים לגרום לנשירת שיער. בילדים ניתן למצוא מחלה פטרייתית של הקרקפת. הזיהומים מגיבים היטב לטיפול אנטי פטרייתי.

7. באם חובשים אביזר הדוק מדי לקרקפת, התוצאה יכולה להיות אובדן
שיער. התופעה זה נקרא בלועזית TRACTION ALOPECIA. באם הלחץ הופסק טרם היווצרות צלקות בקרקפת, השיער יצמח בשנית למצבו הנורמלי. לעומת זאת, הצטלקות עלולה לגרום לנשירת שיער בלתי הפיכה. שימוש ממושך בשמן חם או בתכשירים כימיים שונים עלול לגרום לדלקת ונפיחות של זקיקי השיער. התוצאה הסופית של התהליך הוא הצטלקות ואובדן שיער קבוע.

8. כ-15% מסך הנשים ביקום מתקרחות.
התקרחות זו מתרחשת בתהליך איטי יותר מאשר בגברים וגם הרבה יותר מאוחר. נשים מפתחות לרוב דפוס התקרחות שונה, שבו השיער נעשה דק ודליל בכל הקרקפת. שיער דק מפוזר באישה מתחיל לרוב לאחר הפסקת המחזור, כאשר יצירת הורמון המין הנשי אסטרוגן פוחת משמעותית או לגמרי. טרם הפסקת המחזור רמת ההורמון אסטרוגן גבוהה די בכדי למנוע עליה רבה מדי ברמת הטסטוסטרון באישה (כידוע לנשים רמה נמוכה של טסטוסטרון במצב נורמלי).

9. מספר השערות על הראש הוא 100,000 בממוצע. כאשר השערה עוזבת את תעלת השערה היא מתה. במהלך השנים, השערה יכולה להסתלסל, להתיישר או להיות דקה אך היא לא תחזור למראה הבריא של גיל העשרה ושום תכשיר הנמכר במספרות, מכוני יופי או חנויות טבע לא יכול לעזור לכך.

מידע נוסף בנוגע ל
רפואה הסינית באתר: www.moshe.org.il

ניתן לקבל יעוץ אישי ב
מרפאה בטלפון: 03-6996937 או בכתובת: meravmos@zahav.net.il

ניתן לקבל בדואר האלקטרוני חומר נוסף על שיטת הטיפול היחודית בנשירת
שיער באמצעות ביו-תהודה, לייזר ואוזון

תגיות רלוונטיות:רפואה משלימה, רפואה סינית, שיער, סוכרת, בלוטת התריס, לידה, הריון, תרופות, הורמונים, דכאון, התקרחות.

 


אתר הרפואה והבריאות INFODOC בעזרתו ניתן לאתר רופאים, פסיכולוגים ומטפלים ברפואה משלימה, לבדוק ערכים תזונתיים במחשבון הקלוריות ומחשבון התזונה המשוכללים ברשת ולקרוא מאות מאמרים בתחום הרפואה והבריאות.

WWW.INFODOC.CO.IL