צור קשר כללי

מלאו פרטים או צרו קשר
שלח

 
הדפס  
עזרה ראשונה בהומאופתיה
אפיתרפיה - שימוש במוצרי כוורת לריפו
הרטבת לילה אצל ילדים
טכניקת איזון השדה האלקטרו-מגנטי
דיכאון דֶפרסיה והומאפתיה
אילו סוגים של רפואה אנו מכירים?
חמשת האלמנטים וקישורם לפנג-שואי
אבחון ו"קריאת" צפרניים.
שיטת פאולה והמחקרים על יעילותה
תרופות סבתא
על אלרגיות, אנרגיות ומה שביניהם
המערכת החיסונית
המערכת ההורמונלית
כל התורה על רגל אחת
רפואה משלימה : ילדים היפראקטיביים : מאת רונית גליל
פאנג שוואי: שפת הגוף של הבית
כל מה שרציתם לדעת על גלגול נשמות
קנדידה
בדיקת שיער
טיפול הומאופתי בטיקים
מחלת הסרטן בראי ה"ביורגונומי"
ביורגונומי
דימום מהחניכיים
דלקת פרקים
אבחון לפי הלשון
כוויות והטיפול בהם
חוסר איזון הורמונלי
שמנים אתריים,שימושים וטרינריים
עיסוי ארומתרפי
הצ'קרות בגופנו
הקשר בין צעצועים המכילים עופרת והיפראקטיביות
שימוש רפואי בארס דבורים
יתרונות הקוסמטיקה הטבעית
מחלת השפעת
שיאצו
נקעים חוזרים
האלונקל – אלונקה מתקפלת מבד
דיקור וירידה במשקל
רפלקסולוגיה ורייקי
מוח אחד
אורה סומא
כיצד נכין את המוח לבית הספר -יוסי גולד INFODOC
צבעים ורפואה
תרפיית אור , צליל וצבע
בעיות עור באיברים מוצנעים
לעבור את החורף בשלום
מחלת לב -המנעו מניתוח מעקפים ומנכות לכל החיים - ער
נשירת שיער
שער למדיטציה ומודעות
אירידולוגיה
פחד וחרדה
צבעים המיועדים לטיפול בליקויים תפקודיים
מתכות כבדות והקשר למחלות שונות
גורם רוחני שעלול לעכב ריפוי
נשירת שיער אצל נשים

כפות רגליך- מה הן אומרות עליך- רונית גלילי -רפלקסולוגית
במאמר זה אסקור את ההיבטים של מבנה כף הרגל עם מבנה האישיות של האדם הניצב עליהן.

 

נקעים חוזרים-ניר חוכיימה
נקע הוא פציעה בפרק שהרצועה התומכת בו נפגעה. הפרק מתנפח מתחמם וכואב מכדי שאפשר י...

 

שיאצו- ניר חוכיימה
שיאצו הוא טיפול רפואי שמטרתו להביא את הגוף לאיזון,אך הוא בהחלט טיפול מהנה, מרגיע...

 

אורה סומא- ד"ר שלומית רונן
אורה- סומא היא קרן ידע עתיקה שנולדה מחדש. הקרן הזו הפכה לנחלת הכלל בציר החשוב הנ...

 
הזמנה למסע – שער למדיטציה ומודעות
מאת: לילך עידן, נטורופטית ND
הריפוי הטבעי- הוליסטי מתייחס לכל אדם כאל עולם ומלואו, יחיד ומיוחד, המתבטא במכלול של גוף, תודעה, רגש ורוח. זוהי דרך חיים שמזמינה כל אחד מאתנו להגיע...מעבר לעצמנו. לסלק את כל המחסומים והמכשולים ולממש את מלוא הפוטנציאל הטמון בנו.

מילת המפתח בעבודת הריפוי היא מודעות. זה אינו ברור מאליו מכיוון שברירת המחדל של המוח שלנו היא "טייס אוטומטי". המוח שלנו בנוי ללמוד, להתרגל ולבצע פעולות כך שלא נצטרך לחשוב כל פעם על הכל מחדש, חישבו למשל על למידת אותיות, צירופן וניקודן בדרך ללימוד קריאה או לימוד מנגנוני המכונית וסימני הכביש בדרך לנהיגה. אם לא היינו מתרגלים, כל פעולה היתה לוקחת לנו זמן רב.


ומה אם התרגלנו לא טוב? מה אם התרגלנו ללכת, לשבת או לשכב בדרך שגורמת לנזק וכאב בגוף? אם השתמשנו בשרירים ומפרקים מסוימים יתר על המידה וגרמנו לתופעות של שחיקה? ואם מצבים "מפעילים" אותנו, גורמים לנו להגיב בדפוס התנהגות לא רצוי ואנחנו מאבדים שליטה....

לכאן מגיעה ההתבוננות, ללמד אותנו מה עובד בשבילנו, מה מפריע לנו ולאפשר לנו לעשות את השינויים שישפרו את חיינו.
על פי הגישה ההוליסטית (שלם, כולל (whole= השינוי יכול להיות ברמת הגוף או ברמת ההתנהגות, ברמה הרגשית, האישית או ביחסינו עם הזולת, הסביבה, העולם....

בעולם המערבי אנחנו רגילים להגיב לסובב אותנו, לדרישות, למשימות, להישגים שנדמה לנו שעלינו להשיג. מעטים בודקים מה באמת הם רוצים, מה באמת מתאים להם ומשרת אותם. כשאנו עוצרים ומתבוננים נגרמת לאנשים רבים תחושת אי נוחות. ראשית, נדמה להם שאינם עושים דבר. אנו רגילים להיות תמיד בעשייה, אך המשימה היא לשים לב למה שיש ולא לייצר משהו. התחושה המוזרה תעבור.


עוד מכשול שעל מי שיוצא למסע לעבור הוא ה"רעש". בשלב זה, כשאנשים נפגשים עם מה שקורה בתוכם, פעמים רבות יחוו המולה פנימית ואי נוחות ברמות שונות – תחושת סערה, בלבול, מחשבות טורדניות, אי נוחות גופנית ואפילו כאב פיזי ממש. זוהי האינדיקציה לכך שהזנחת המרחב הפנימי שלנו גורמת לתופעות שליליות ומצביע על הצורך בעבודה פנימית. זהו שלב שצריך לעבור כדי להתחיל את הבירור וה"סדר הפנימי".

התרגילים המתאימים ביותר להכנה למסע לתוך עצמנו נקראים "תרגילי תשומת לב". בתרגילים אלו אנחנו מפנים את התודעה שלנו, שכאמור, רגילה לעסוק בגירויים חיצוניים, פנימה. אפשר להפנות את תשומת הלב לנשימה שלנו, לתחושות הגוף, לחפץ מסוים כמו להבה של נר, טיפות גשם על החלון או עננים שטים בשמיים. בכל פעם שנפגוש את אי השקט והמחשבות המטרידות, עלינו להשיב את תשומת הלב שלנו למה שבחרנו – אל הנשימה או הלהבה וכולי.

הבודהיסטים קוראים למחשבות המטרידות "monkey mind". דמיינו קוף יושב על כתפיכם ומלהג ללא הרף. אלו מחשבות השווא שמעסיקות את תודעתכם. בפסיכולוגיה מתייחסים לכך כאל "זכרון עבודה" או זכרון לטווח קצר. כאשר זכרון העבודה שלנו עמוס במידע מיותר או פשוט עמוס, קשה לנו לתפקד ונתקשה במיוחד לשלוף את המידע לו אנו זקוקים. עומס זה גורם לפגיעה בזכרון ותופעות דמויות הפרעות קשב וריכוז. אם נתגבר על המכשולים בשלב הזה נזכה לשקט פנימי ובהירות מחשבה. זה מה שיקרה כשיתפזרו העננים מעל שמי התודעה, שהם בהירים וצלולים תמיד.

לשלב יצירת השקט יש ערך בריאותי מהמעלה הראשונה. בזמן המנוחה, מערכות הגוף מבצעות את תהליכי השיקום והריפוי שלנו. העדר מנוחה או שינה לא איכותית יגרמו לסטרס מוגבר לגוף ולמחלות. מחקרים רבים מצביעים על תרגול הרפייה כמקדם בריאות: מרפא מערכת לב וכלי דם( מאזן לחץ דם ודופק) מוריד רמות סוכר ושומנים בדם, מחזק מערכת חיסון ומשפר ריכוז וזכרון.

עכשיו, משנרגענו ושקטנו, העולמות הפנימיים נגלים לנו. לפעמים זכרון או תחושה נשכחת, שבחרנו להדחיק ועכשיו הזמן לטפל בהם ולעיתים תובנות שיראו לנו דרך חדשה ויחזקו אותנו. הקסם מתרחש בכל פעם מחדש.