רופאים מומחים

צור קשר כללי

מלאו פרטים או צרו קשר
שלח

 
הדפס  
עזרה ראשונה בהומאופתיה
אפיתרפיה - שימוש במוצרי כוורת לריפו
הרטבת לילה אצל ילדים
טכניקת איזון השדה האלקטרו-מגנטי
דיכאון דֶפרסיה והומאפתיה
אילו סוגים של רפואה אנו מכירים?
חמשת האלמנטים וקישורם לפנג-שואי
אבחון ו"קריאת" צפרניים.
שיטת פאולה והמחקרים על יעילותה
תרופות סבתא
על אלרגיות, אנרגיות ומה שביניהם
המערכת החיסונית
המערכת ההורמונלית
כל התורה על רגל אחת
רפואה משלימה : ילדים היפראקטיביים : מאת רונית גליל
פאנג שוואי: שפת הגוף של הבית
כל מה שרציתם לדעת על גלגול נשמות
קנדידה
בדיקת שיער
טיפול הומאופתי בטיקים
מחלת הסרטן בראי ה"ביורגונומי"
ביורגונומי
דימום מהחניכיים
דלקת פרקים
אבחון לפי הלשון
כוויות והטיפול בהם
חוסר איזון הורמונלי
שמנים אתריים,שימושים וטרינריים
עיסוי ארומתרפי
הצ'קרות בגופנו
הקשר בין צעצועים המכילים עופרת והיפראקטיביות
שימוש רפואי בארס דבורים
יתרונות הקוסמטיקה הטבעית
מחלת השפעת
שיאצו
נקעים חוזרים
האלונקל – אלונקה מתקפלת מבד
דיקור וירידה במשקל
רפלקסולוגיה ורייקי
מוח אחד
אורה סומא
כיצד נכין את המוח לבית הספר -יוסי גולד INFODOC
צבעים ורפואה
תרפיית אור , צליל וצבע
בעיות עור באיברים מוצנעים
לעבור את החורף בשלום
מחלת לב -המנעו מניתוח מעקפים ומנכות לכל החיים - ער
נשירת שיער
שער למדיטציה ומודעות
אירידולוגיה
פחד וחרדה
צבעים המיועדים לטיפול בליקויים תפקודיים
מתכות כבדות והקשר למחלות שונות
גורם רוחני שעלול לעכב ריפוי
נשירת שיער אצל נשים

שיטת פאולה והמחקרים על יעילותה
סמדר נבו-מורה מוסמכת לשיטת פאולה

 

אם ברצונכם לקבל מאמרים בנושאי [[רפואה]] ובריאות לתא האישי שלכם

נא שלחו שם וכתובת דואר אלקטרוני וציינו כי ברצונכם לקבל מאמרים

למייל

WOLK@ZAHAV.NET.IL

 

 


שיטת פאולה , או בשמה האחר התעמלות השרירים הטבעתיים (עפעפיים , שפתיים ועוד ),מעוררת את יכולת הריפוי העצמי הגלומה בכל אחד מאיתנו. היא מביאה לשיפור יסודי ומקיף במצב בריאותו של המטופל.

באמצעות תרגילי השיטה ניתן לטפל בכאבי גב ופרקים, בהפרעות במערכת העיכול והשתן ובצניחה של איברים פנימיים. השיטה יעילה בשיקום לאחר לידה , ניתוחים ותאונות.

הטיפול בשיטת פאולה מבוסס על הפעלת השרירים הטבעתיים בכל חלקי הגוף כמו עיניים, פה, נחיריים, והפתחים שבתחתית האגן ועל העקרון שכל השרירים הטבעתיים עובדים בו זמנית. מאחר שכל השרירים הטבעתיים פועלים יחד או מפעילים זה את זה, פעולת שריר אחד יכולה להשפיע באופן ספונטני על פעולת שריר אחר, מרוחק ממנו. אפקט המטוטלת שנוצר בדרך זו מעורר שרירים נוספים והגוף כולו מושפע מפעולת השריר המכוונת. מספר מחקרים שניסו לבדוק את מהות השיטה ואת יעילותה יוצגו במאמר זה.

במחקר קליני מבוקר שנערך בבית החולים הדסה בירושלים הושוו שתי שיטות התעמלות (שיטת פאולה ושיטת תרגול שרירי [[רצפת האגן]] ) כטיפול בנשים שסבלו מ[[דליפת שתן]] במאמץ. חמישים ותשע נשים, מלאו שאלוני [[דליפת שתן]] ואיכות חיים, עברו בדיקת פד ובדיקת כוח כיווץ שרירי [[רצפת האגן]] (בדיקה ידנית וע"י מכשיר הנקרא פרינאומטר). הנשים חולקו בצורה אקראית ל-2 קבוצות טיפול. קבוצה אחת התעמלה בשיטת פאולה, ע"י שיעורים אישיים שניתנו ע"י מורות המוסמכות להוראתה. הקבוצה האחרת, קבלה הדרכה בשיטת תרגול שרירי [[רצפת האגן]], ע"י פיזיוטרפיסטיות.

שיטת פאולה ושיטת תרגול שרירי [[רצפת האגן]] נמצאו יעילות, משמעותית על פי מבחן הפד שנעשה לפני ואחרי ההתערבות, בהשוואה בתוך כל קבוצה (.(Change within group נמצא כי שיטת פאולה שפרה באופן משמעותי את דליפת השתן, שינוי זה היה דומה לתוצאה שהושגה בקבוצה שטופלה בשיטת תרגול שרירי [[רצפת האגן]].

בנוסף, נמצא כי איכות החיים של המטופלות בשיטת פאולה השתפרה באופן משמעותי. שיפור זה לא נמצא בקבוצה שטופלה על פי שיטת תרגול שרירי [[רצפת האגן]]. לא נמצאו הבדלים משמעותיים במדדים הקליניים האחרים (2).

מחקר אחר שבדק את יעילות שיטת פאולה התייחס לטיפול בואגיניזמוס-כיווץ לא רצוני של הנרתיק אצל נשים הגורם לכאב ומפריע לקיום יחסי מין תקינים. התכווצויות אלו קשורות לרוב בתגובה לסיטואציות של חיי מין אך מופיעות גם באופן ספונטני. המחקר מצא כי שיטת פאולה יעילה יותר באופן משמעותי בהשוואה לשיטות המסורתיות. גם מספר הטיפולים שנדרשו היה קטן באופן משמעותי בהשוואה לשיטות אחרות. הכותב מצא כי השיטה יעילה, קצרה ובטוחה ולא נצפה אף מקרה אחד של כישלון .(3)

מהות השיטה הוסברה ע"י יום טוב וגולני במאמר המתאר את הבסיס התפקודי של השיטה. הם בדקו מהו הגורם לכך שהפעלת ספינקטר אחד גורמת להצטרפות ספונטנית של ספינקטר אחר. לטענתם התרגול המתמשך במקום אחד יוצר תגובת מטוטלת העוברת דרך תנודות חוט השדרה. תנועת המטוטלת יוצרת בהדרגה קצב סינכרוני הגורם להפעלת צמדי מתמדים (אוסילטורים) הפועלים באופן פיזיקלי, ביוכימיקלי, הורמונלי ועצבי (1).

1. Yom-Tov, S, Golani, I. Oscillators in human body and circular muscle gymnastics. Med. Hyp. 1993 ;118-22


2. Liebergall-Wischnitzer M, Hochner-Celnikier D, Lavy Y, Manor O, Arbel R, Paltiel O. Paula method of circular muscle exercises for urinary stress incontinence-a clinical trial. Int Urogynecol J Pelvic Floor Dysfunct. 2005 Jan 20

3. צוקרמן צ. רוסליק י. ואורביטו ר. הטיפול בנשים הלוקות בוואגיניסמוס על ידי הרפיה של שרירי . הטבעת במשלב עם טיפול במרחיבי לדן לעומת טיפול התנהגותי במרחיבים בלבד. ה[[רפואה]], כרך 144 חוב. ד' אפריל 2005

: לתקציר המחקר מפי כותבו מומלץ לפנות לאתרhttp://www.50plus.co.il/ArticleFull.asp?Sec=2138&level2=144&Banner=5#המעוניינים בהסברה ופרטים נוספים:

http://paulamethod.blogspot.com/