רופאים מומחים

צור קשר כללי

מלאו פרטים או צרו קשר
שלח

 
הדפס  
אסטמה (קצרת) ומערכת הנשימה
אסטמה – ריפוי באמצעות היגיינה טבעית-
אסטמה עונתית ותקופות מעבר
אסטמה בילדים
ברונכיט
נזלת אלרגית – הגורמים ואפשרויות הטיפול
תסחיף ריאתי - סימני אזהרה
אינדקס
דף הבית
אודות
פורום
מאמרים
אורתופדיה
אורולוגיה
בריאות הפה
גיל המעבר
הגיל השלישי
הגיינה טבעית
יילוד וגניקולוגיה
כירורגיה פלסטית
כפות רגליים
לחץ דם
מחלות כבד
מחלות לב וכלי דם
מחלות ריאה
אסטמה – ריפוי באמצעות היגיינה טבעית-
אסטמה עונתית ותקופות מעבר
אסטמה בילדים
ברונכיט
נזלת אלרגית – הגורמים ואפשרויות הטיפול
תסחיף ריאתי - סימני אזהרה
מיניות
נוירוכירורגיה
נוירולוגיה
סוכרת
עור
עיניים
פסיכולוגיה
קרדיולוגיה
קשב וריכוז
רפואת ילדים
רפואת כאב
רפואה משלימה
רפואה סינית
תזונה ובריאות
היפנוזה
מכבי שירותי בריאות רופאים
אינדקס חברות לייצור ציוד רפואי
מדריך רשלנות רפואית
מכשירי שמיעה סימנס
רישום למומחים
ריפוי כאב
מחשבון תזונה/קלוריות
צור קשר
הכל אודות הזרקות בוטוקס

נזלת אלרגית – הגורמים ואפשרויות הטיפול

הנזלת מהווה נוזל צמיגי אשר נועד להגן על הגוף מפני פלישת גורמים זרים. נזלת אלרגית מוגדרת כמצב כרוני, בו מערכת החיסון של הגוף מגיבה ביתר באיזור זה של הגוף כנגד גורמים אשר אינם מזיקים וכתוצאה מכך מופיעים סימפטומים מטרידים, לעיתים אף בלתי נסבלים. להלן הגורמים השונים להופעת נזלת אלרגית ואפשרויות הטיפול השונות.

הגורמים להופעת נזלת אלרגית

נזלת אלרגית הינה מחלה כרונית של דרכי הנשימה הנגרמת כתוצאה מרגישות יתר. באוויר אשר אותו אנו נושמים נישאים חומרים שונים בלתי נראים, אשר עוברים דרך האף אל קנה הנשימה ולריאות בכל שאיפה ונשיפה. אצל רוב האנשים חלקיקים אלו לא גורמים לסימפטומים כלשהם אך אצל הסובלים מהופעת נזלת אלרגית, לאורך כל השנה או בחלק ממנה, חומרים אלו גורמים לתופעות שונות ומטרידות כגון נזלת מימית, גירודים בעיניים, באף ובלוע, עיטושים ותחושה כללית ירודה.
 
כמעט כל חומר הנישא באוויר מסוגל לגרום לתגובה אלרגית אצל אנשים מסוימים אך עדיין, ניתן להכליל ולהגיד כי ברוב המקרים, נזלת אלרגית מופיעה כתוצאה מתגובה לחלקיקים מרחפים כגון אבק, קרדית האבק וצואתה, עובשים, אבקנים ולעיתים רבות גם כתוצאה מחשיפה לפרוות בע"ח. למעשה, ככל שהסובל מנזלת אלרגית ייחשף יותר לגורמים אלו כך גם תגבר התגובה החיסונית ותחושת החולי. ברוב המקרים, סביבת מגורים לחה (כגון הקיץ המהביל במישור החוף), מעצימה את הסימפטומים אשר תוארו להנ"ל.

אפשרויות הטיפול

ניתן להגיד כי נזלת אלרגית איננה מסוכנת לבריאות אך היא בהחלט פוגעת באיכות החיים. הטיפול בתופעה זו סובב סביב מתן תכשירים אשר יקלו על התסמינים ו/או כאלו אשר ידכאו את התגובה החיסונית. הקלה על הסימפטומים ניתן להשיג באמצעות תרופות אנטי-היסטמיניות ו/או מכווצי כלי דם באף, אשר מפחיתים מהגודש הנוצר.
 
במידה ומדובר בנזלת אלרגית חמורה, ניתן להשתמש בסטרואידים למשך זמן קצר ביותר וזאת על מנת לדכא את מערכת החיסון ולהפחית מתגובתה המוגזמת. בנוסף, ניתן למצוא גם את שיטת החיסון האימונולוגי, בהזרקה של האלרגנים לגוף בריכוזים הולכים וגדלים. אפשרות זו נועדה עבור מטופלים אשר הגורם להופעת האלרגיה אצלם כבר אופיין לחלוטין ע"י אלרגולוג.
הדפס