צור קשר כללי

מלאו פרטים או צרו קשר
שלח

 
הדפס  
עיצוב הגוף
מהם עיגולים שחורים מתחת לעיניים?
ניתוחים פלסטיים בעולם הגברי
והבוטוקס הזה -ד"ר יוסף טמאן
הבייבי בום בחיפוש לאחר הנעורים
כירורגיה פלסטית אחרי ירידה דרסטית במשקל
הזהרו ממלנומה ממאירה
ניתוחים פלסטיים משולבים
חזרה לשגרה לאחר ניתוח מתיחת בטן
על ההכנות לניתוח בריאטרי
ניתוח אף פלסטי

 

חזרה לשגרה לאחר ניתוח מתיחת בטן

ניתוח מתיחת בטן כיום הוא לא ניתוח מסובך. הוא אמנם כולל מספר תהליכים, ביניהם שאיבת שומן, מתיחת שרירי הבטן ועיצוב מחדש של הבטן ובתוך כך של איזור הטבור, אך תוצאותיו וההחלמה המהירה לאחריו מוכיחות כיום שמדובר בניתוח חשוב, ואין ספק שגם אחד הניתוחים הפופולריים ביותר בתוך תחום הניתוחים האסתטיים.

 

ניתוח מתיחת בטן הוא ניתוח קצר יחסית, שאורכו נע בין שעה וחצי לשעתיים, בהתאם למטופל ולהחלטות המנתח. לאחר הניתוח נשארים בחדר ההתאוששות ובמחלקה כיממה, הבטן חבושה בחגורת בטן ולרוב גם יש תנוחות מסויימות שיש לשמור עליהן כדי להפיג את הלחץ על הבטן. ההחלמה לאחר הניתוח היא קצרה יחסית אך היא כוללת מספר שלבים. ככל שעובר הזמן אנחנו חוזרים אל השגרה ויכולים לחזור לפעילות מלאה.

הימים הראשונים לאחר הניתוח

אלו ימים שעדיין לא מוגדרים כימים שגרתיים. ישנם כאבים קלים שמטופלים במשככי כאבים, יש צורך במנוחה במידה ומרגישים כאבים ועם זאת, מומלץ גם לקום ולזוז כדי למנוע סיבוכים ריאתיים למיניהם. אנחנו חוזרים לשגרה עם הליכות קצרות של כמה דקות בבית או באיזור המיטה בבית החולים כדי לזרז את תהליך ההחלמה. עם זאת, כדאי לשמור על פעילות מתונה ולא להתאמץ ולאמץ את איזור הבטן.

לצד כאבים קלים, נרגיש לעיתים קרובות חוסר נעימות ונראה אדמומיות על העור, בעיקר באיזור הצלקת. התופעות האלו נעלמות בימים הראשונים לאחר הניתוח. בנוסף, ישנו קטטר שמחובר לגוף בשעות הראשונות לאחר הניתוח, לאחר הוצאת הקטטר ניתן ללכת לשירותים כרגיל.

ניתן להתקלח כיומיים לאחר הניתוח, לפי הנחיות הרופא.

חזרה לעבודה לאחר ניתוח מתיחת בטן

לרוב המטופלים שעוברים ניתוח מתיחת בטן חוזרים לעבודה לאחר כעשרה ימים עד שבועיים. גם בתקופה הזו כדאי לשמור על פעילות פיזית מתונה בלבד ולעבור ביקורת אצל הרופא המנתח כדי לבדוק מה מצב התפרים ומה מצב הבטן.

חזרה לעבודה המלווה בפעילות פיזית מאומצת צריכה להישקל מול הרופא, אך אם מדובר בעבודה משרדית או עבודה אחרת שאינה כוללת פעילות פיזית מאומצת מאד ניתן לחזור לעבודה בטווח הזמן הזה.

החלמה מלאה וחזרה לשגרה

רוב המטופלים חוזרים לשגרה מלאה ורגילה לאחר שישה שבועות. שגרה מלאה במקרה הזה פירושה הליכה לעבודה, טיפול בילדים או כל פעילות אחרת שהייתם רגילים לבצע לפני הניתוח. גם פעילות ספורטיבית מתונה היא אפשרית לאחר התקופה הזו, כאשר לא מומלץ לבצע תרגילים של שרירי בטן ללא התייעצות עם הרופא.

ניתוח מתיחת בטן הוא ניתוח בעל תוצאות דרמטיות, שמשנות עבור נשים וגברים בכל הגילאים את חייהם, תהליך ההחלמה והחזרה לשגרה הוא תהליך מהיר וקל יחסית למהפך הדרמטי. ניתוחים מהסוג הזה נעשים על ידי רופאים מומחים בכירורגיה פלסטית אסתטית ומתמחים בניתוחי מתיחות בטן, לרוב בעליי ניסיון רב המבצעים גם ניתוחים פלסטיים נוספים.

לפרטים נוספים על ניתוח מתיחת בטן הכנסו לאתר של ד"ר וולף