רופאים מומחים

צור קשר כללי

מלאו פרטים או צרו קשר
שלח

 
הדפס  
מדוע דיאטות לא עובדות
מדוע דיאטות לא עובדות-חלק ב'
אוסטיאופורוזיס - חללת העצם, בריחת סידן
הרצאת מבוא להגיינה הטבעית
מחלת התשישות הכרונית
ניקיון פסח לגוף ולנשמה
שפעת – האם היא בכלל "מחלה"
אוטוטוקסמיה - הרעלה עצמית
פטרת ציפורניים - תופעה שכיחה ונפוצה

פטרת ציפורניים

פטריות הינה תופעה שכיחה ונפוצה בקרב אלפים מבני האדם ולא פוסחת על אף גיל. גברים, נשים, קשישים פעוטות וילודים בני יום יכולים לסבול מפטריות. החשש הכי גדול כשאנו מגלים כי מתחילה לצמוח לה פטרייה בגופינו, הוא היכולת המוגבלת שלנו להשמיד אותה באופן קבוע. מחקרים רבים מוכיחים כי לפטרייה שהרי היא סוג של אורגניזם חי יש יכולת להפיץ את עצמה ולשרוד תנאי סביבה שאף יצור חי אחר לא שרד. היכולת שלנו כבני אדם ליצור לעצמנו סביבה סטרילית ונקייה מפטריות היא קשה ולפעמים בלתי אפשרית.

 

פטריית ציפורניים הינה אחת מיני סוגי פטריות רבות שקיימות בגופינו והיא מופצת/מועברת ע"י שלושה סוגי פטריות בסיסיים: פטריות עור, עובש ושמרים. אלו סוגי הפטריות העיקריים והן עלולות להיגרם ממגוון פעילויות. פעילויות פנימיות- מחלות כלי דם שונות, מחלות סוכר, השמנת יתר ותזונה לא נכונה.

הגורמים לפטריה בציפורניים

פעילויות חיצוניות- חוסר הקפדה על אוורור המקומות המכוסים בגופינו, חוסר היגיינה, עובש חום ורטיבות בכפות הרגליים והידיים, הסרת העור המקיף המגן על הציפורן (זהו סוג עור ייחודי שאמור להגן על הציפורן והסרתו רק מזיקה) שימוש במתקני רחצה ציבוריים יכול להיות מקור הדבקה מוביל כשזה נוגע לפטריות מסוג זה.
סוג הטיפול המתקדם ביותר ומוצע לשירות הציבור הוא הטיפול בלייזר. כמו בהרבה תופעות נוספות גם פה הוכח כי ע"י טיפול בלייזר ניתן להגיע לתוצאות גבוהות ומשביעות רצון. טיפול בלייזר בעצם גורם לאידוי הלחות ברקמת העור הנגועה אך אינו משמידו לחלוטין. כמו כל טיפול שכרוך בעלויות גבוהות גם כאן רצוי לבדוק את ההיצע בשוק ולפנות למכון מקצועי ואמין שבדקתם וקיבלתם עליו המלצות.
טיפול בלייזר לפטרת הציפורניים משמש פתרון בנוסף לפתרונות מוכרים ושכיחים יותר ומתאים למקרים חמורים. ישנם טיפולים "קלים" יותר כגון מריחת משחות וקרמים או שימוש ע"י התזה של ספריי. טיפול מקומי ויעיל נוסף הוא טיפול בלקים (לדוגמא, בטרפן ולוסריל). ישנם גם טיפולים שניתנים דרך הפה (לדוגמא, ניזורל,ספורנקס וטריקן) טיפולים אלו נחשבים ליעילים יותר והם מגיעים כשלב שני לאחר שהטיפולים הראשוניים אינם מספקים את התוצאה הנדרשת.
לכל הסובלים מבעיית פטרת ציפורניים מומלץ להמשיך ולתחזק את האזור בטיפול מונע גם לאחר שהטיפול הנקודתי הושג. טיפול מונע יכול להתבצע ע"י מריחת תכשירים נוגדי פטריות ולגרום לעצירה בהתפתחות פטריות חדשות או ישנות. חשוב לדעת כי טיפול בפטרת הציפורניים בין אם הוא מבוצע ע"י טיפול בלייזר ובין אם ע"י משחות או קרמים שרשם לכם הרופא המטפל, לוקח תקופה ארוכה מאוד של כמה חודשים וגם אז כמו שצוין בהתחלה לא בהכרח נפטרים מהתופעה כולה אלא רק נקודתית מטפלים באזור הנגוע. טיפול בפטרת אינו "קסם" ודורש אבחון מדויק של הבעיה וטיפול נכון וראוי על מנת לקבל את התוצאה הגבוהה והמספקת ביותר.
הדפס