רופאים מומחים

צור קשר כללי

מלאו פרטים או צרו קשר
שלח

 
הדפס  
מדוע דיאטות לא עובדות
מדוע דיאטות לא עובדות-חלק ב'
אוסטיאופורוזיס - חללת העצם, בריחת סידן
הרצאת מבוא להגיינה הטבעית
מחלת התשישות הכרונית
ניקיון פסח לגוף ולנשמה
שפעת – האם היא בכלל "מחלה"
אוטוטוקסמיה - הרעלה עצמית
פטרת ציפורניים - תופעה שכיחה ונפוצה

 

ניקיון פסח לגוף ולנשמה
אשחר ערן N.D

 

גופנו הוא מעין מכונה שקולטת חומרים מהסביבה מנצלת את החומרים האורגניים לתועלתה ופולטת את חומרי הפסולת באמצעות אברי ההפרשה. בתהליך זה גופנו קולט אלפי חומרים אורגניים שנחוצים לו לאנרגיה, לגדילה ולתיקון רקמות ומהם נבנים התאים ותכולתם, כלומר כל החומרים שמהם מורכב הגוף. אולם לצערנו אורח החיים המודרני מוביל לשימוש באלפי חומרים כימיים שמזהמים את המזון, המים והאוויר שאנחנו נושמים ואלה מוחדרים לגופנו באופן קבוע. חומרים אלה לא רק שאינם נחוצים לגוף, אלא הם הגורמים הראשיים למחלות בגופנו, מה שמוכח באופן מדעי. ישנם כ- 80,000 חומרים כימיים שמוחדרים לגופנו וגורמים לנזקים מצטברים לתאים במהלך כל החיים ולהזדקנות מוקדמת.

כדאי לדעת שבמצב של אכילה יומיומית הולכת ועולה דרגת הרעילות המצטברת בכבד, בקרומי החיבור, בתאי השומן, במערכת העצבים ובכל תא בגוף. במצב של אכילה רגילה יש מידי יום קליטה נוספת של חומרים רעילים בכמות כל כך גדולה שאברי ההפרשה אינם מסוגלים להספיק ולהפריש את כל החומרים המזיקים מחוץ לגוף. במצב זה ההצטברות הינה ודאית.

רובנו מודעים לעובדה שכדי להיות חזקים עלינו לאכול "טוב". רובנו מקדישים מחשבה ותכנון להרכב המזון שלנו. אולם לצערנו מיליוני אנשים מוטעים על ידי האסכולה הנפוצה ועל ידי תעשיות המזון באשר למה הוא בכלל "מזון" ומה ההוא מזון "טוב". אין כאן המקום להיכנס לפירוט רב, אבל מרבית המזון הנאכל הוא בעצם מזון גרוע לאדם. הוא יותר עומס כבד של חומרי פסולת על אברי ההפרשה כתוצאה מעודף חלבונים ושומנים מהחי. המזון המתועש והמעובד והמזוקק גם הוא ברובו נחשב מבחינת הגוף לפסולת. כך שבראיה כוללת גופנו מוצף מידי יום בכמות עצומה של חומרי רעל.

יש כאלה בינינו שמקפידים יותר על תזונה בריאה, אבל רובנו המכריע בעצם איננו מודעים לעובדה שכדי להיות באמת בריאים באורח החיים המודרני עלינו לדאוג באופן קבוע ומודע לניקיון של פנים הגוף, ניקיון נוזלי הגוף ולא רק ניקיון חיצוני, שהוא הרבה פחות משמעותי לחיים. 52 שעות ללא הפרשת שתן מובילים למוות מהרעלה של החומרים הרעילים שבגופנו. מחלה אקוטית, שפעת, נזלת, הפרשות מהאוזניים, דלקות שונות, פריחות ועוד הינן מצב של הצטברות גבוהה של חומרי הפסולת לרמה בלתי נסבלת על ידי הגוף. במצב זה פועל הגוף כדי להוריד את רמת הרעילות בנוזליו לרמה נסבלת, אם כי לא קטנה. יחד עם זאת פעולות אלה אינן מספיקות, כפי שאנחנו רואים בקרב מיליוני החולים בישראל ובעולם המערבי כדי לשמור על בריאות טובה ועל חופש ממחלות כרוניות ואנרגיה ירודה כמו גם מעודף משקל.

ישנן שתי צורות בהן ניתן לגרום לאברי ההפרשה להפריש כמויות גדולות יותר של חומרי רעל ולשקם את תאי הגוף הפגועים והחולים: תזונה מעולה וצום על מים.

מאתיים שנות ניסיון של רופאי ההיגיינה הטבעית ושתים עשרה שנה של ניסיוני האישי עם חולים מראים שכאשר החולה מסגל תזונה טבעית ברמה גבוהה ביותר הוא עובר תהליכי ניקוי חזקים שסימניהם ידועים ובולטים לעין שלאחריהם בריאותו הולכת ומשתפרת בקצב מדהים ביותר. תזונה דלה בחלבון ושומן, ההיפיך הגמור מההמלצות הרגילות, מובילה לשיפור מדהים ברמת הבריאות.

האמצעי השני החזק יותר בתוצאותיו הוא הצום הבריאותי על מים. צום על מים הוא שתייה של מים בלבד במשך ימים רצופים ואולי שבועות. במהלך צום כזה שובתת לחלוטין מערכת העיכול מעבודתה הקשה וכל האנרגיה של הגוף מוקדשת, מוסטת לאברי ההפרשה והניקוי. כיוון שבמצב זה ניזון הגוף מרקמות השומן, והרקמות החולות שבו הרי שתכולתם הרעילה של תאים ורקמות אלה מופרשת מהגוף וכך עובר הגוף תהליך ניקוי מדהים שתוצאותיו הבריאותיות ניכרות וידועות מזה שנים. מאות אנשים צמו בהשגחתי והגיעו לריפוי ממחלות שונות באמצעות שיפור התזונה והצום. ניסויים על בעלי חיים ותצפיות על בני אדם הראו בבירור שצומות תקופתיים האריכו את תוחלת החיים באופן משמעותי. אין כמו הצום ככלי למניעה של כל מחלה, משפעת ועד סרטן שהפך למגיפה של העידן החדש.

אנחנו רופאי ההיגיינה הטבעית מציעים לציבור ניקיון פסח פיסיולוגי-ביוכימי מידי שנה. תיאורטית, על פי הניסיון של רופאי ההיגיינה הטבעית במהלך 200 השנים האחרונות, כדי לסלק את כל הפסולת האגורה של כל שנת חיים דרושים 2-3 ימי צום. יש להכפיל את המספר בשנות החיים ולקבל את מספר הימים הדרוש כדי להגיע לניקיון מוחלט. לרוב, מבחינה טכנית וגם גופנית, לא ניתן לעשות צום ארוך אחד ולהגיע לניקוי מוחלט ולכן דרושים מספר צומות, לאורך מספר שנים, כדי להגיע למצב של ניקיון מוחלט.

יש לציין רק שהצום חייב להיות מלווה על ידי איש מקצוע מנוסה בצומות.

ניסיוני האישי, על גופי ועל גופם של מטופלי הוכיח לי שמדע הבריאות הקרוי היגיינה טבעית ובמיוחד הצום יובילו כל אדם לבריאות מקסימלית, לרמות אנרגיה נדירות ולחופש ממחלות.גישת "ההיגיינה הטבעית":גישת "ההיגיינה הטבעית" Natural Hygiene)) מוכחת כגישה המדעית המבוססת ביותר לריפוי ממחלות ללא תרופות (Drugless Therapy). מרכזה העולמי הוא בטמפה, פלורידה שבארה"ב. גישה זו מתבססת על הידע המחקרי העצום בתחומי מדעי החיים המדויקים (ביולוגיה, אנטומיה, פיסיולוגיה, זואולוגיה, אנתרופולוגיה-פיסית, אבולוציה, ביוכימיה ועוד) ועל הניסיון הטיפולי המצטבר של מאות רופאי הגישה בעולם ב– 200 השנים האחרונות. מסתבר, שזו היא הגישה היחידה אשר השכילה לזהות במדויק את כל יסודות החיים שקובעים את דרגת הבריאות של האדם וזאת באמצעות אינטגרציה מושלמת של כל הידע המדעי הרלוונטי והניסיון הרב של אנשי "ההיגיינה הטבעית".

גישת "ההיגיינה הטבעית" הינה גישה יעוצית-טיפולית המוכיחה שניתן למנוע כל מחלה, לחיות בבריאות מושלמת ואף להבריא מכל סוגי המחלות כולל סרטן ואיידס ללא שימוש בתרופות, תוספי מזון ואמצעים חיצוניים בתנאי שכללי "ההיגיינה הטבעית" מיושמים במלואם ולאורך זמן ובתנאי שלא נגרם נזק בלתי הפיך לרקמות ולאברים השונים (הרוב המכריע של המקרים אינם כאלה).

על פי ניסיונם של רופאי הגישה – "אין מחלה שלא ניתנת לריפוי, יש דרגות של מחלה שלא ניתנות לריפוי". אלפי מחקרים, עדויות אפידימיולוגיות ואנתרופולוגיות ועדויות קליניות (ניסיוני האישי וניסיונם של רופאי ההיגיינה הטבעית בעולם) מוכיחים זאת בודאות גמורה.

למעונינים לשפר את בריאותם לרמה גבוהה ביותר ולמנוע מחלות קשות בעתיד מוצע הכלי הטיפולי של צום

בריאותי מבוקר.

אנו מודעים לעובדה שמרבית האנשים כלל לא קראו או שמעו על הצום הבריאותי כאמצעי המניעה, ההחלמה והשיקום הטבעי החזק והמדהים ביותר של הגוף וזאת משום שהרפואה לצערנו איננה משתמשת בו. לכן נפרט מעט על מטרות הצום.

הגישה המקובלת היא שכדי להחלים ממחלות יש ”לאכול טוב" והרבה, גם בשעת מחלה אקוטית כשהחום גבוה והגוף דוחה מזון באופן טבעי. גישה זו מבוססת על ההנחה שהמחלות נגרמות במקורן גם כתוצאה ממחסור ברכיב תזונתי זה או אחר. לכן נראה לא הגיוני ואפילו מסוכן דווקא לא לאכול וודאי שלא יותר מיום אחד.

כיוון שתורת "ההיגיינה הטבעית" טוענת ומוכיחה על הפציינטים שלה כבר 200 שנה את ההיפך מזה; כלומר שהמחלות במקורן נגרמות עקב עודף של רעלים כימיים ואורגניים בדרגה קריטית בגוף, (שבאופן עקיף גם קשורים לחסרים תזונתיים) וכיוון שתהליך ניקוי נוזלי ותאי הגוף מתבצע על ידי הגוף עצמו באופן המואץ ביותר בשעת מנוחה מוחלטת של אברי העיכול, כלומר בזמן צום, הרי שתהליך יזום זה מוביל להתנקות ולהחלמה, במידה ותקופת הצום ממושכת דיה. בדרך כלל נחוצים מספר צומות קצרים יותר של כמה שבועות כדי להגיע לניקוי מוחלט. במהלך הצום הגוף גם מפרק תאים ורקמות חולים ציסטות וגידולים מסוגים שונים, משתמש בחומרים השמישים לאנרגיה לגוף ומפריש את חומרי הרעל האגורים בהם מחוץ לגוף, בעיקר באמצעות השתן. בגלל תכונה מדהימה זו אנו מכנים את הצום הרפואי "ניתוח ללא סכין". אין שום כלי טיפולי בעולם שמסוגל לבצע פעולה חודרנית, מתמשכת ובטוחה כזו כמו הצום !

הצום הוא גם הדרך הבריאה, היעילה, הקלה, הנעימה והמהירה ביותר להפחתת משקל כיוון שבמהלכו הגוף מפרק את תאי השומן לשם אספקת אנרגיה שוטפת לקיום הגוף שאיננה מגיעה מבחוץ. הירידה במשקל והגעה למשקל תקין הינה גורם חשוב ביותר להחלמה מכל מחלה שהיא. הירידה במשקל נובעת בין היתר מתהליך הפרשת הרעלים בתאים שמוביל להפחתה גדולה בכמות הנוזלים שהצטברה בתאי הגוף כדי לדלל את כמויות הרעלים הגדולות. במהלך הצום הגוף מפחית ממשקלו בין חצי קילו לקילו וחצי ביום.

יש לציין שהצום הבריאותי נעשה עם שתיית מים אך ללא כל מזון. דבר זה עלול להעלות בלב הקורא חשש ואפילו פחד וחרדה, אך רגשות אלה "מיותרים" ובלתי מבוססים. למעשה, ולמרבה הפלא, הצום יכול להיות חוויה מרגשת, מדהימה ובלתי נשכחת מבחינה גופנית ונפשית, גם אם הוא מלווה בתהליכי ניקוי לא קלים.

הצום מהווה חלק חשוב ביותר במדע ההיגיינה הטבעית וחבל מאוד שאין עושים בו שימוש תכוף, כיוון שהוא היה יכול למנוע מחלות ואף לרפאן, למנוע סבל רב ולשפר את רמת הבריאות ואת איכות חיינו באופן ניכר.על פי הניסיון העשיר של רופאי "ההיגיינה הטבעית" בארץ ובעולם אלפי אנשים החלימו מכל סוגי המחלות כאשר עברו תקופות של צום ותזונה מבריאה. למעשה אין הוכחה חותכת מזו שמספק הצום לאמיתותה של תורת ההרעלה, שממנה מתעלמת הרפואה כליל, כבסיס לכל המחלות.

כיוון שאורח החיים המודרני מאופיין תמיד בהרעלה מתמדת ובלתי נמנעת באמצעות המזון, המים והאוויר בנוסף לחומרים רעילים שאנחנו מחדירים לגופנו הרי שלא נוכל למנוע התדרדרות במצב הבריאות ללא הפיכת הצום לחלק בלתי נפרד מאורח החיים שלנו. מדע "ההיגיינה הטבעית" מצא על סמך שנים של ניסיון קליני שכל אדם זקוק לכ- 3-4 ימי צום רצופים בשנה כדי לפנות מגופו את הרעלים שצבר באותה שנה. כלומר כל שנה שחלפה ובה לא נפנה את הרעלים רק תגדיל את ההרעלה בגופנו. למשל אדם בגיל 30 זקוק ל – 120 ימי צום מצטברים כדי לנקות את כל ההרעלה שהצטברה בכבד ובתאים שלו.

לכן חשוב לציין שגם אם אין בכוונתך לאמץ את גישת "ההיגיינה הטבעית" כדרך חיים, עשוי הצום לעזור לשפר את בריאותך באופן ניכר ובלבד שהצום יעשה תחת השגחה ולתקופה מממושכת דייה כדי ליצור את ההשפעות הרצויות.ד"ר אשחר ערן הקים ומנהל את המרכז ללימודי היגיינה טבעית ומדעי הבריאות והתזונה.

מוסמך לבריאות הציבור ( M.P.H ) ומדעי הרפואה מהאוניברסיטה העברית י-ם, הפקולטה לרפואה, הדסה וד"ר לנטורולוגיה (רפואה היגייניסטית) מטעם אוניברסיטת Bernadean בארה"ב.

ד"ר אשחר מטפל בכל סוגי המחלות הפנימיות באמצעות גישה זו. הוא היחיד בארץ שיכול להבטיח החלמה מלאה מהמחלה.
>

– מדוע ?