רופאים מומחים

צור קשר כללי

מלאו פרטים או צרו קשר
שלח

 
הדפס  
נקיעה מלידה של מפרקי הירכיים- פרופ' דוד מנדס
שחיקת הסחוס במפרקים (ארתריטיס וראומטיזם)
תסמונת קרע "שרוול הגידים" של הכתף
תרגילים לחיזוק שרירי הגפה התחתונה
לגוף יש חלקי חילוף -מפרק הירך
השתלות מיפרקים
שבר של האמה
שימוש בקרני אור לטפול אורתופדי
כיצד לשמור על גו זקוף בגיל העמידה
כאב זו בהחלט מחלה
התסמונות של כאבי גב תחתון (חלק שני)
התסמונות של כאבי גב תחתון
כאבי כתפיים בצעירים ומבוגרים
תרגילי תפילה
תסמונת לג-פרטס- מאת פרופסור דוד מנדס
נמק של ראש הירך
אוסטיאופורוזיס
לגוף חלקי חילוף -מפרק הברך
הגורם העיקרי לבעיות הגב
אבחנה ביילוד בין זיהום בעצם לבין זיהום ראשוני במפר
מחלת קינבוק של עצם הלונט בשורש כף היד
גיד אכילס
שברי מאמץ
פריצת דיסק- ניתוחי גב, וכירופרקטיקה לריפוי טבעי
עצם הזנב- קטנה ופגיעה
זיהום של ניתוח משתל ברך מלאכותי
יש לגוף חלקי חילוף
שברים וסוכרת
רופאים מומחים - ניתוח ארתרוסקופי של מפרק הירך
כירורגיה אורתופדית- שחזור כירורגי של עצב פריפרי ש
כירורגיה אורתופדית- קרע במיניסקוס
מדרסים אורטופדיים לריצה
טיפול בכאבים בכתף במרפאת כאב
דלקת מפרקים- טיפול באמצעות צמח המורינגה

מדרסים אורטופדיים לריצה

 

  

פציעות של רצים מקצועיים וחובבי ריצה מתחילים יכולות להתרחש בכל שלב, בין אם מדובר במרתון ארוך או בריצה קצרה ומהירה. הן יכולות להתרחש גם כאשר מדובר בספורטאי מנוסה וגם כאשר מדובר במישהו שרץ באופן קבוע במסגרת חובבנית כלשהי. מדרסים לריצה יכולים להקל באופן משמעותי על הרצים ולמנוע לא מעט פציעות וכאבים ברגליים.

 

ההבדל בין מדרסי ריצה למדרסים רגילים

 

  

מדרסים רגילים ומדרסים אורטופדיים לריצה נבנים בצורה דומה וכמובן מתלבשים על כף הרגל בצורה דומה. ההבדל המהותי ביותר ביניהם נעוץ בעובדה שמדרסים אורטופדיים לריצה בנויים בטכניקה שמאפשרת שימוש בבולמי זעזועים. מדובר במספר שכבות של חומר פולימרי אלסטי שיוצר בלימת זעזועים טובה יותר, שעוזרת לספורטאים לווסת את העומס על כף הרגל בזמן הריצה.

 

מדרסים לריצה אינם חובה עבור ספורטאים, אבל כיום המודעות של רצים לרכישת ציוד מתאים לסוג הספורט שהם מתרגלים באופן קבוע הביא לכך שהמוצר הזה הוא מוצר חובה. מדרסים יכולים לעזור למי שרץ באופן קבוע לשלוט בעומס הכבד שמכתיבה הריצה, עומס שעלול לגרום לכאבים בכף הרגל. באמצעות מדרסים אורטופדיים הלחץ על הרגל הוא מופחת וכך גם העומס והכאבים. לרוב משלבים הרצים המנוסים תרגול של מנח כף רגל נכון לצד שימוש במדרסים.

 

התאמה ורכישה של מדרסים אורטופדיים

 

התאמה של מדרסים לרצים חשובה כדי לתת מענה אופטימלי לבעיות מהן סובלים מי שמתאמנים באופן קבוע ומעמיסים משקל ולחץ על כף הרגל.

הדרך הטובה ביותר לרכוש את המדרסים היא להגיע אל חנות אורטופדיה שמספקת מדרסים תוך התאמה אישית. במהלך התהליך ישנו אבחון של המומחים במכון מה דרוש לאותו רץ, מה מנח כף הרגל והיכן מופיעים כאבים במהלך הריצה. ההתאמה מבוצעת בשלבים, לכן לעיתים יש צורך להגיע למכון פעם או פעמיים לפני שמקבלים את התוצר הסופי. כל זאת כדי שהמדרסים יהיו מותאמים באופן מושלם לכף הרגל.

 

מחיר של מדרסים אורטופדיים משתנה כמובן מספק לספק, אך בממוצע המחיר עומד על 2000-3000 שקלים. ככל שהמדרסים איכותיים וחזקים יותר, עשויים מבולמי זעזועים טובים ועמידים, כך גם המחיר יעלה. כשמדובר בספורטאי שמתחרה ומתאמן באופן קבוע, כדאי להשקיע במוצר איכותי ככל האפשר, שימנע פציעות וכאבים ככל הניתן.

  

מתי כדאי לספורטאי לרכוש מדרסים לריצה?

 

  

מדרסים לריצה כדאי לרכוש כבר בתחילת האימונים כדי למנוע כמה שיותר הזדמנויות לפציעות. פציעה יכולה להיות קלה ולא מורגשת ולהפוך לפציעה קשה שתמנע מאותו ספורטאי לתרגל ריצה באופן קבוע. לכן, כדאי למנוע כבר מההתחלה את העומס על כף הרגל ולרכוש מדרסים אורטופדיים איכותיים ממכון מקצועי ומנוסה.

 

 


 

 

 

חשוב לציין שמדרסים יכולים להקל על פציעות לא רק בתחום הריצה, אלא גם בתחומי ספורט אחרים כמו כדורגל, כדורסל, כדורעף, טניס, התעמלות קרקע וכל פעילות גופנית שבמהלכה יש עומס על הרגליים. מדרסים הם תוספת חשובה לרשימת הציוד של כל ספורטאי, אך יותר מהכל חשובים למי שמתאמן באופן קבוע בריצה.